EggFast – podstawowe informacje – repost instagram @abc_ketogirl_

EggFast – podstawowe informacje – repost instagram @abc_ketogirl_

Egg fast – dieta jajeczna to odnoga diety ketogenicznej. Ktoś sobie wymyślił, ze jedząc same jajka podbijamy ketozę ograniczając do minimum węglowodany, a poza tym czyścimy wątrobę i spada nam brzuszek. I miał racje! To moj drugi EggFast – pierwszy był miesiąc temu i wspominam go cudownie. Nadmiar masła orzechowego i pasty kokosowej sprawił, ze dziennie pochlanialam nawet 5tys kcal. Do tego liczne okazje do drinkowania i podbijania kaloryki jeszcze mocniej sprawiły, ze nie mogłam pozbyć się wziętego brzucha i uczucia opuchlizny na całym ciele 😱 z pomocą przyszła @ketonowelove i Egg fast!
Zasady:
– spożywamy 15g tłuszczu na zjedzone jajko
– zjadamy pierwsze jajko do 30min po przebudzeniu
– musisz zjesc posiłek na bazie jajka co 3-5h – możesz zjesc do 25g żółtego sera na 1 zjedzone jajko
– zjadamy co najmniej 6 całych jajek dziennie
– jajka powinny być dobrej jakości – jesli masz dostęp do swojskich od gospodarza to wybierz właśnie te – skończ jedzenie 3h przed snem – pij dużo wody niegazowanej
– możesz wypić kawę z tłuszczem tzw kuloodporna – bez słodzików i mleka. Ja dodaje mix @getgheek do naparu i jest „zjedliwe” dzięki kokosowej posmakowi
Ile powinien trwać eggfast?
Od 3 do 5 dni – takie są zalecenia ten czas wystarczy aby rozkręcić metabolizm i zapobiec zastojom w utracie wagi/tkanki tłuszczowej.
Czy to działa?
Tak! Egg fast pomaga wyeliminować nadmiar węglowodanów wiec pomaga w tzw adaptacji lub re-adaptacji, która czasem warto wykonac aby uniknąć zastoju dobroczynnego działania ketozy.
Jajka zawierają choline, która wspomaga procesy trawienne i wspiera prace wątroby.
Są dobra alternatywą dla osób, które posiadaja otyłość brzuszna, trzewną – badania wykazały, ze wspomagają utratę tkanki tłuszczowej min z tych okolic.
Ja po prostu czuje się świetnie wprowadzając każdy typ fasting’u w swoje życie. Lekkie uczucie głodu jest wskazane, zwłaszcza na ketozie – kiedy czuje, ze ketony są wytwarzane to dostaw skrzydeł 🙈🤷🏼‍♀️💪🏻🥑 Dziś zaczynam, planuje post trzy dniowy z możliwością przedłużenia do pięciu dni.
Kto ze mną? @onaciaglegotuje – #eggfast #eggs #egg #fasting #keto #ketoza #ketogenic #ketopl
Facebook Twitter Google+