EggFast – podstawowe informacje

EggFast – podstawowe informacje

Dieta jajeczna to odnoga diety ketogenicznej. Dzięki maksymalnemu ograniczeniu węglowodanów i jedzenia wyłącznie jajek, masła oraz sera można w szybki sposób schudnąć. W tym artykule przybliżymy to, w jaki sposób powinno stosować się EggFast oraz na co należy uważać, aby wszystko przebiegło sprawnie oraz bezpiecznie.

Zasady w diecie EggFast

Najważniejszą zasadą w diecie EggFast jest to, aby na każde zjedzone jajko, spożywać 15 gramów tłuszczu, czyli na przykład masła. Jest to bardzo ważne do tego, aby dostarczyć sobie odpowiednich składników odżywczych. Dodatkowo pierwsze jajko należy zjeść do 30 minut od przebudzenia. Pozwala to rozpocząć dzień na diecie EggFast w odpowiedni sposób.

Kolejną zasadą jest to, aby zjeść posiłek co 3 do 5 godzin. Na każde zjedzone jajko można spożyć 25 gramów sera. Konieczne jest jedzenie co najmniej 6 całych jajek dziennie — bardzo ważne jest to, aby pochodziły one z zaufanego źródła i były lepszej jakości.

Jedzenie jajek należy skończyć około 3 godzin przed snem. Konieczne jest również picie dużej ilości wody niegazowanej, około 3 litrów dziennie.

Dodatkowo można w trakcie tej diety wypić kawę z masłem i olejem, czyli tak zwaną kawę kuloodporną.

Jak długo powinna trwać dieta EggFast?

EggFast powinien trwać od 3 do 5 dni. Lepiej jest nie wychodzić powyżej tej liczby dni, ponieważ może to negatywnie odbić się na zdrowiu. Taka ilość dni jest zalecana, ponieważ ten czas wystarczy, aby rozkręcić metabolizm i zapobiec zastojom w utracie wagi/tkanki tłuszczowej.

Czy EggFast działa?

Tak! Egg fast pomaga wyeliminować nadmiar węglowodanów, wiec pomaga w tzw. adaptacji lub re-adaptacji, którą czasem warto wykonać, aby uniknąć zastoju dobroczynnego działania ketozy. Jajka zawierają cholinę, która wspomaga procesy trawienne i wspiera prace wątroby.

Są dobrą alternatywą dla osób, które posiadają otyłość brzuszną\trzewną – badania wykazały, że wspomagają utratę tkanki tłuszczowej między innymi z tych okolic.

Przeciwskazania przy diecie EggFast

Osoby, które cierpią na podwyższony poziom cholesterolu, chorób układu krążenia i dolegliwości wątroby, powinny zachować szczególną ostrożność podczas wprowadzania tego rodzaju diety. Post jajeczny jest nieodpowiedni dla osób z cukrzycą typu 1 lub typu 2, które są w szczególności wrażliwe na zmiany w poziomie cholesterolu.

Czy dieta jajeczna jest bezpieczna

Tak. Należy jednak trzymać się zasad poruszonych powyżej oraz stosować dietę nie dłużej niż 14 dni. Zaleca się, aby EggFast stosować jedynie przez 3 do 5 dni. Przed rozpoczęciem tego rodzaju diety warto jest również skonsultować się z lekarzem i przejść podstawowe badania.

Jeśli nie należysz do powyższych grup to i tak możesz doświadczyć sytuacji takich jak zaparcia, niedobory składników odżywczych (jak w przypadku każdej monodiety), czy też prawdopodobnego efektu jo-jo.

Jakie efekty zapewnia EggFast?

Głównym skutkiem, który odczujemy po zastosowaniu diety jajecznej jest to, że w bardzo szybkim okresie czasu można całkiem sporo schudnąć. Niektóre osoby, które stosowały EggFast przez 7 dni zrzuciło w tym czasie nawet 5 kilogramów. Dodatkowo badania pokazują, że diety ketogeniczne, czyli na przykład post jajeczny, mogą zmniejszyć insulinooporność. Prowadzi to do usprawnienia kontroli organizmu nad poziomem cukru w organizmie.

EggFast – Pytania i odpowiedzi

Pytanie 1: Jak często można robić Egg Fast?

Można ją stosować przez około 3 do 5 dni. Jeśli zaś chodzi o częstotliwość tego rodzaju diety warto jest odczekać około miesiąca przed kolejną dietą EggFast.

Pytanie 2: Jak zacząć Egg Fast?

EggFast najlepiej jest zacząć od nowego dnia i pierwsze jajko zjeść do 30 minut po przebudzeniu.

 

Zapraszamy do zadawania pytań w zakładce kontakt. Chętnie na nie odpowiemy!

Jeśli dieta jajeczna wydaje ci się zbyt nudna to zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami keto!

Facebook Twitter Google+

ZDOBĄDŹ RABAT 10%

Zapisz się na Newsletter Ketomanii, aby skorzystać z promocji.

Powiadomimy cię o nowościach w sklepie i specjalnych promocjach!